Ogród wokół domu może w bardzo prosty sposób zamienić się w plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy jedynie zakupić odpowiednie zabawki ogrodowe. Jak jednak wiedzieć, które z nich wybrać? Na to pytanie odpowiadamy poniżej

Własny ogród to znakomita okazja do tego aby spędzić w aktywny i kreatywny czas z dziećmi na świeżym powietrzu. W czasach gdy dzieci coraz bardziej przyklejone są do ekranów tabletów i telewizorów każda chwila spędzona na aktywności ruchowej jest na wagę złota. Oczywiście maluchy zazwyczaj szybko się nudzą więc trzeba zapewnić im odpowiedni bodziec w postaci zabawek. Dobrze dobrane zabawki ogrodowe sprawią bowiem, że ogród zamieni się w prawdziwy plac zabaw, gdzie dzieci będą chciały spędzać każdą wolną chwilę. W tym poradniku podpowiemy zatem jakie zabawki ogrodowe wybrać i czym kierować się podczas ich zakupu.

Co znajdziesz w tym artykule:

Baseny ogrodowe – idealne w czasie upałów

Zjeżdżalnia ogrodowa – coś dla starszych i młodszych dzieci

Domek ogrodowy – idealna zabawka dla chłopców i dziewczynek

Zabawki wodne – gdy w ogrodzie brakuje miejsca na basen

Zabawki ogrodowe – czym kierować się podczas zakupu?

Jakość wykonania zabawek ogrodowych ma znaczenie

Zabawki ogrodowe – dzieci pokochają zabawę na świeżym powietrzu

Jakie zatem zabawki ogrodowe zapewnią najwięcej frajdy maluchom i nie zrujnują domowego budżetu? Otóż wyróżnić możemy kilka rodzajów zabawek, które znakomicie sprawdzą się w ogrodzie. Z całą pewnością należy tutaj wspomnieć baseny ogrodowe, zjeżdżalnie ogrodowe, domki do ogrodu, huśtawki, place zabaw jak i też piaskownice do ogrodu. Zabawa na każdej z nich z całą pewnością wywoła uśmiech na twarzy dziecka.

Przyjrzyjmy się teraz nieco bliżej poszczególnym rodzajom zabawek ogrodowych.

Baseny ogrodowe – idealne w czasie upałów

Zacznijmy od basenów ogrodowych. Sprawdzą się one szczególnie dobrze w okresie letnim. To właśnie wtedy pozwolą one na doskonałą zabawę ale też dadzą okazję do ochłody podczas letnich upałów. Czym kierować się podczas wyboru basenu? Otóż powinien być on dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. W przypadku młodszych dzieci sprawdzą się baseny dmuchane z transparentnymi ściankami tak aby umożliwić rodzicom podgląd na to co dzieje się aktualnie z pociechą. W przypadku starszych dzieci sprawdzą się większe baseny, które pomieszczą materace do pływania, na których maluchy będą mogły się opalać.

Zjeżdżalnia ogrodowa – coś dla starszych i młodszych dzieci

Kolejną znakomitą zabawką do ogrodu będzie zjeżdżalnia ogrodowa. Możliwość ślizgania się to doskonały sposób na zabawę w ogrodzie. Decydując się na wybór zjeżdżalni ogrodowej również należy uwzględnić wiek i wzrost dziecka. Oprócz tego istotna będzie również ilość wolnego miejsca w ogrodzie. Zjeżdżalnie dla dużych dzieci mogą bowiem zająć całkiem pokaźną ilość miejsca w ogrodzie. Należy zatem z głową rozplanować ich umiejscowienie.

Domek ogrodowy – idealna zabawka dla chłopców i dziewczynek

Zabawką, która przyniesie radość wszystkim najmłodszym jest również domek ogrodowy, który często stanowi centralny punkt placu zabaw w ogrodzie. Bardzo często ogrodowy domek służy bowiem jako składzik dla innych zabawek, którymi dzieci bawią się na świeżym powietrzu. Wybierając ogrodowy domek dobrze jest uwzględnić wiek dziecka oraz to z jakich materiałów wykonany będzie domek. Z racji iż będzie on wystawiony na działanie promieni słonecznych dobrze aby posiadał odpowiednią warstwę ochronną.

Zabawki wodne – gdy w ogrodzie brakuje miejsca na basen

Następną kategorią są zabawki wodne. Jeżeli z jakichś względów nie chcemy lub też nie możemy pozwolić sobie na umiejscowienie basenu w ogrodzie to zabawki wodne będą idealną alternatywą. Dzięki dużej różnorodności pozwolą uatrakcyjnić zabawę oraz dadzą szansę do odrobiny ochłody w upalne dni. Przykładami wodnych zabawek dla dzieci mogą być maty do pluskania czy też ślizgawki.

Zabawki ogrodowe – czym kierować się podczas zakupu?

Omówiliśmy główne kategorie zabawek ogrodowych. Teraz zastanówmy się na chwilę czym powinniśmy się kierować podczas ich zakupu. Z całą pewnością jedną z kluczowych kwestii podczas zabawy w ogrodzie powinno być bezpieczeństwo dzieci. Wybierając zatem zabawki ogrodowe należy upewnić się, że są one dopasowane do wieku dziecka oraz posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Da to wam pewność, że wasza pociecha będzie oddawać się zabawie w bezpiecznym otoczeniu.

Jakość wykonania zabawek ogrodowych ma znaczenie

Podczas wyboru zabawek do ogrodu warto również zwrócić baczną uwagę na ich jakość wykonania. Chodzi tutaj szczególnie o odpowiednie spasowanie poszczególnych elementów oraz ich odporność na różne warunki atmosferyczne. Nikt bowiem nie chce aby już po jednym sezonie ogrodowe zabawki zamiast zachęcać do zabawy zwyczajnie szpeciły przydomowy krajobraz. W przypadku zabawek z drewna nie można zapominać o regularnej konserwacji – bez tego okres żywotności ogrodowych zabawek będzie bardzo krótki.

Zabawki ogrodowe – dzieci pokochają zabawę na świeżym powietrzu

Podsumowując nasze rozważania łatwo jest zauważyć, że wybór ogrodowych zabawek jest niezwykle bogaty i każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Głównymi kryteriami podczas doboru zabawek do ogrodu powinny być wiek dziecka, ilość dostępnego miejsca w ogrodzie, jakość wykonania zabawek oraz aspekt ich bezpieczeństwa ( odpowiednie certyfikaty i atesty ). Decydując się chociażby na kilka ogrodowych zabawek z całą pewnością sprawicie dziecku ogrom zabawy a jednocześnie przekonacie pociechę do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

1 KOMENTARZ

  1. Z mojego doświadczenia z 3 dzieci wynika, że najlepiej w ogrodzie sprawdza się piaskownica oraz właśnie zjeżdżalnie ogrodowe 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here