Chrzest to jeden z pierwszych najważniejszych momentu w życiu naszego dziecka. Chcielibyśmy aby ten moment był piękny, wyjątkowy i zapamiętany przez wszystkich na długo. Oto 10 prostych sposobów, które pomogą Ci przygotować to święto.

1. Plan działania

Dobrze wcześniej zrobić listę wszystkiego o czym trzeba pomyśleć i co trzeba przygotować. Pomoże to w uniknięciu nerwowej atmosfery szczególnie w dniu święta.

2. Przygotowania

Planując chrzest i przygotowania do niego warto pamiętać o kilku sprawach. Niezbędne atrakcje na chrzcinach to na pewno tort, pamiątki (szczególnie te religijne) oraz świeca i „biała szatka”.

3. Wyprawkowe szaleństwo

Chrzest to uroczystość, która wiąże się z kilkoma tradycjami. Warto o nich pamiętać ale warto też czasem zmienić to co zmienić można. Utarło się, że maluszek musi występować tego dnia w bieli. Tymczasem biały strój nie jest niezbędny, gdyż każde dziecko na chrzcie dostaje tzw. „białą szatkę” (o którą troszczą się rodzice chrzestni). Dlatego jeśli mamy jakąś śliczną dziecięcą kreacje, która niekoniecznie jest śnieżno biała możemy spokojnie sobie na nią pozwolić.

4. Rodzina przy stole

Ach te rodzinne spotkanie. Rodzina przy stole nie zawsze gwarantuje spokojny posiłek. Dlatego zamiast na zaproszeniu umieszczać listę tematów zakazanych przy stole, może pomyśleć o czymś co wypełni czas tak, aby tematy te nie miały kiedy się pojawić.

5. Zabawy na rozładowanie atmosfery

Jednym z taki pomysłów dla gości jest zabawa w „dobre rady dla maluszka”. Możemy zaprosić gości, aby każdy napisał po jednej dobrej radzie na 5,10 i 15 urodziny chrzczonego dziecka. Kiedy pierwsze zachwyty nad bohaterem dnia minął wtedy można przystąpić do losowania dobrych rad a gości zaprosić do odgadywania kto jest ich autorem. Na pewno będzie przy tym wiele wybuchów śmiechu co pomoże rozładować nawet najbardziej napiętą atmosferę.

6. Pamiątka dla maluszka

Kolejnym pomysłem, który pozwoli aby ten dzień został na długo w waszej pamięci jest pamiątkowy album. Można go przygotować na wiele sposobów.

7. Pomysł na pamiątkę

Ciekawym pomysłem jest foto książka ze zdjęciami dziecka np. razem z gośćmi (oczywiście jeśli jesteśmy w posiadaniu takich zdjęć). Każdy kto znajdzie swoje zdjęcie może obok niego dopisać kilka słów dla malucha. Najwspanialsza pamiątka dla waszej pociechy gwarantowana.

8. Pamiątki dla gości

Oprócz pamiątki dla maluszka warto tez pomyśleć o drobnym upominku dla gości. Tu wszystko będzie zależało jak wielu ich spodziewamy się na uroczystości. Jeśli organizujemy chrzest dla najbliższej rodziny można być to spersonalizowany upominek. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się nieduże zdjęcie dziecka w antyramie, gdzie z tyłu można napisać krótkie podziękowanie dla babci, cioci czy wujka.

9. Prezenty

Prezenty to jeden z oczywistych aspektów chrzcin. Warto jednak pamiętać że maluch wśród zbyt dużej ich ilości może czuć się zgubiony więc dobrze jest obdarowywać go etapami.

10. 10 spokojnych oddechów

Jednak wśród wszystkich przygotowań i zatroskania o wiele spraw dobrze pamiętać, żeby nie stracić głowy. Najważniejsze tego dnia nie są przygotowania ani nawet fantastyczna impreza. Najważniejsza jest wasza szczęśliwa rodzina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here