Czy istnieje uniwersalny rodzaj prezentu, który nada się dla praktycznie każdej osoby, która jest fanem jakiejś gry, filmu lub komiksu? Okazuje się, że tak – i to w całkiem sympatycznej formie. Są to… figurki kolekcjonerskie. Wbrew pozorom potrafią wywołać uśmiech u praktycznie każdej osoby.

Dlaczego akurat figurki?

Prezentów, które można dedykować fanom rozmaitych wirtualnych postaci jest wiele. Kubki, koszulki – wymieniać można by długo. Figurki wyróżniają się jednak wśród nich tym, że mogą służyć jako maskotki doczepiane do plecaków lub torby na laptopa albo… stać się stałym elementem wystroju. Położone po prostu obok monitora będą długo cieszyć oko, przypominając przy tym okazję, przy jakiej się je otrzymało.

Dla młodszych i dla starszych

Oczywiście zarówno „zwykłe” figurki, jak i pluszaki z tymi samymi postaciami mogą wydawać się prezentem tylko dla określonej grupy wiekowej. W praktyce jednak coraz więcej osób potrafi „zakręcić” się wokół różnych filmów bez względu na to, ile mają lat.

Doskonałym tego przykładem było do niedawna zainteresowanie serialem „Gra o tron”. W szczytowym okresie popularności niemal każdy miał okazję dyskutować o różnych wątkach fabularnych, a i obecnie, pomimo rozczarowania ostatnim sezonem, sporo osób pamięta emocje, jakie towarzyszyły wcześniejszym odcinkom. Nie było tu znaczenia, czy ktoś ma lat 20 czy 40 – postacie z „Gry o tron” robiły wrażenie na każdym, więc i gadżety do nich nawiązujące do dziś sprawdzają się jako prezenty.

Oczywiście nie wszystkie tytuły są tak uniwersalny, aby figurki z nimi związane były dla każdego. Niemniej w sklepach sprzedających takowe, jak chociażby https://wiklim.pl/, można znaleźć ogromny wybór zarówno figurek dla młodszych (nawiązujących do bajek i seriali animowanych), jak i tytułów godnych prawdziwych geeków, pamiętających klimat lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych (mowa tu nie tylko o figurkach nawiązujących do Stranger Things, tytułu stanowiącego hołd dla tamtych czasów, ale też np. do kultowych wówczas ksenomorfów.

Same figurki jak już wspomniano występują zarówno w wersjach standardowych, jak i jako pluszaki, a jeśli ktoś chciałby skomponować cały zestaw prezentowy, to w niektórych przypadkach można zdobyć takowy, od razu z kilkoma postaciami z danego filmu.

Również pod względem wizualnym jest w czym wybierać – włącznie z charakterystycznym designem figurek Funko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here