Komfort chodzenia ma wpływ na całe nasze życie, w końcu nogi są naszym najważniejszym środkiem lokomocji. Istotna jest fizjologia ruchu stopy podczas każdego kroku, gdyż ma to wpływ na cały układ kostno-szkieletowy. Jeszcze większe ma to znaczenie w odniesieniu do dzieci uczących się chodzić oraz tych, które radzą sobie świetnie z tą umiejętnością.  Z myślą o dzieciach pragniemy przedstawić Państwu buty oraz kapcie barefoot. Zapraszamy.

Czym jest obuwie typu barefoot?

Uwielbiamy chodzić na boso. Daje to poczucie komfortu oraz czystego, płynnego ruchu. Większość obuwia daje wrażenie ograniczenia kontaktu między podłożem a powierzchnią. Ma to szczególne znaczenie dla rozwoju zdolności ruchowych dzieci, gdyż kształtująca się stopa stale nabywa umiejętności jak stąpać prawidłowo dzięki nieprzerwanemu kontaktowi z podłogą. Buty typu barefoot zapewniają uczucie idealnego chodu takiego, jaki występuje przy chodzeniu boso.

Dziecięce buty typu barefoot wpływają na cały organizm, gdyż wzmacniają młode mięśnie, ścięgna oraz pomagają w utrzymaniu i koordynacji równowagi. Ich podstawową zasadą działania jest minimalizm, który nie przeszkadza, a wspomaga i koordynuje każdy krok.

Czym jest minimalizm butów typu barefoot? 

Fizjologia ruchu a dokładniej sposób, w jaki dorośli oraz dzieci ustawiają stopę na podłodze, polega na pierwszorzędnym stawianiu przedniej części stopy bądź śródstopia, ale nie pięty, która ląduje na podłożu jako ostatnia. Używając zwyczajnego obuwia, które posiada znaczącą różnicę w wysokości między piętą a przednią częścią, zaburzamy naturalny mechanizm ruchu, co wyrabia u dzieci nieprawidłowe nawyki stawiania stopy. Ma to swoje konsekwencje rozwojowe. U maluchów dochodzi do zbytniego przeciążania kręgosłupa, przez co łatwiej rozwijają się wady postawy.

Obuwie typu barefoot pozbawione jest spadku między piętą a przednią częścią stopy. Do tego są niezwykle lekkie, co dodatkowo ułatwia płynność ruchu. Buty są wykonane w taki sposób, aby jak najbardziej imitować anatomię oraz fizjologię pracy stopy. Zapobiega to powstawaniu wszelkich krzywizn, płaskostopiu bądź młotowatych palców u stóp. Oprócz niemiłych wrażeń estetycznych wpływa na zaburzenie prawidłowej postawy ciała oraz powstawanie bólu w czasie chodu.

Dziecko powinno chodzić na bosaka czy w butach typu barefoot?

Powszechnie wiadomo, że chodzenie na boso jest najzdrowsze dla dzieci, gdyż pomaga w kształtowaniu stopy oraz nawyków jej właściwego stawiania na podłodze. Jednakże dziecko nie zawsze może chodzić na boso i wówczas powinniśmy skorzystać z zalet, jakie oferują buty typu barefoot. Sklep Bosa Stópka zapewnia obuwie w dobrej cenie oraz najlepszej jakości dostępnej na polskim rynku. Wybór butów barefoot ze sklepu Bosa Stópka zapewni komfort chodzenia oraz prawidłowy rozwój dziecka na każdym etapie jego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here