Pierwsze dni w szkole to bardzo ważny i często stresujący czas dla dziecka. Pierwsze doświadczenia w szkolnej ławce, nowe obowiązki, kontakty z nowymi kolegami i koleżankami – warto umilić dziecku te chwile i przygotowania siedmiolatka do roli ucznia zacząć wystarczająco wcześnie.

Podręczniki

Najważniejszym elementem wyprawki są podręczniki. Warto zaopatrzyć się w nie odpowiednio wcześnie, by mieć czas na wspólne przejrzenie ich wraz z naszym przyszłym uczniem, pokazać, czego będzie się uczył i zachęcić do nauki.

Tornister lub plecak

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest tornister lub plecak. Nie powinno się wybierać plecaka kierując się tylko modnym krojem czy ulubionymi motywami bajkowymi dziecka, choć to również warto uwzględnić. W pierwszej kolejności należy jednak zwrócić uwagę na budowę i na ciężar plecaka.

Budowa plecaka lub tornistra powinna zapewniać równomierne rozłożenie jego zawartości na kręgosłupie dziecka. Istotna jest też długość i szerokość szelek, możliwość regulacji długości, by szelki nie przesuwały się w trakcie użytkowania. Tył plecaka lub tornistra powinien być usztywniany. Najlepiej też, by był wykonany z naturalnego tworzywa.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup tornistra z kółkami i z wbudowaną rączką. Funkcjonalny tornister lub plecak powinien zawierać przegródki, dzięki którym można będzie posegregować materiały szkolne, drugie śniadanie, strój na wf.

Zeszyty i przybory szkolne

W wyprawce dla pierwszoklasisty obowiązkowo muszą się znaleźć zeszyty w kratkę, w linię i gładkie, piórnik z przyborami szkolnymi takimi, jak pióro, długopis, ołówek, temperówka, gumka do ścierania, linijka. Trzeba też zaopatrzyć swoją pociechę w rzeczy potrzebne na plastykę i technikę. Niezbędnym elementem wyprawki jest blok rysunkowy, blok techniczny, kredki ołówkowe i świecowe, flamastry, farby plakatowe z pędzelkami, plastelina, kolorowa bibuła, klej, nożyczki.

Inne potrzebne rzeczy

Kompletując wyprawkę szkolną należy pomyśleć też o pudełku na drugie śniadanie oraz o bidonie na herbatę, sok lub wodę. Niezbędne jest obuwie na zmianę i worek na obuwie. Wybierając buty na zmianę należy zwrócić uwagę na to, by były łatwe do założenia i wygodne. Najlepiej wybrać kapcie, tenisówki lub trampki na rzepy lub na gumkę z gumową podeszwą antypoślizgową. Nie wolno zapomnieć również o stroju galowym na rozpoczęcie roku szkolnego.

1 KOMENTARZ

  1. Ja do wyprawki pierwszoklasisty w tamtym roku dołożyłam również Smart Kid Belt. Jest to małe poręczne urządzenie, które dba o bezpieczne podróżowanie mego dziecka na każdej wycieczce szkolnej autokarem jak i podczas niezaplanowanych odbiorach mej pociechy przez dziadków np. w przypadku choroby. Urządzenie to ma atesty i homologacje, a co najważniejsze jest małych rozmiarów i zawsze jest obecne w worku w szatni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here