Częste infekcje u dziecka niepokoją rodziców, jednak warto pamiętać, że są wynikiem nie do końca ukształtowanego układu immunologicznego. Jak pomóc najmłodszym w walce z uciążliwym dla nich katarem? Zapchany nos doprowadza do rozdrażnienia, kłopotów z jedzeniem oraz spaniem. Aby skutecznie udrożnić nos maluszka, najlepiej sięgnąć po aspirator do noska.

Czym jest aspirator do nosa?

Aspirator do noska określany często mianem odsysacza to urządzenie przydające się w okresie przeziębienia maluszka. Służy on do usuwania wydzieliny z nosa. Sprzęt ten sprawdza się zwłaszcza w przypadku niemowląt oraz małych dzieci, które nie umieją jeszcze same wydmuchać nosa. Aspirator umożliwia szybką, bezpieczną i skuteczną eliminację nagromadzonej wydzieliny. Udrażnia noc, tym samym przeciwdziałając problemom z oddychaniem u maluszka. Urządzenia te dostępne są w różnych postaciach. Spotkać można zarówno modele ręczne, jak i elektryczne. Ponadto ciekawą propozycją jest aspirator do noska do odkurzacza. Bez względu na wybrany rodzaj aspiratora, wszystkie dostępne urządzenia służą do delikatnego usuwania nadmiaru wydzieliny, a tym samym zmniejszenia uciążliwych objawów chorobowych.

Rodzaje dostępnych na rynku aspiratorów- wśród jakich modeli możemy wybierać?

Wymienić można kilka grup powszechnie stosowanych aspiratorów. Aspirator do noska w formie gruszki, model manualny, urządzenie elektryczne i aspirator do odkurzacza. Czym różnią się poszczególne propozycje?

  • aspirator do noska na katarek manualny– to zwykłe urządzenie, w formie rury zakończonej z jednej strony otworem, a z drugiej wężykiem z ustnikiem. Wewnątrz urządzenia znajduje się filtr gąbkowy. To modele tanie i łatwe w użytkowaniu, ponadto bez trudu można je zachować w czystości,

  • gruszka do nosa- to pusta w środku piłka zakończona lejkiem. Wystarczy ją wciskać i puszczać, aby zebrać nagromadzoną wydzielinę. Prosty i skuteczny sposób, jednak w przypadku gruszki nie możemy zweryfikować ilości odciągniętej wydzieliny,

  • aspirator elektryczny- droższe modele, jednak wygodniejsze w używaniu. Urządzenia te charakteryzują się wysoką wydajnością, ponadto są ciche i poręczne,

  • aspirator do noska do odkurzacza– sprzęt tani i skuteczny. Wystarczy tylko podłączyć specjalną przejściówkę do rury do odkurzacza. Po włączeniu go wydzielina szybko i całkowicie bezpiecznie zostanie usunięta z noska dziecka.

Jak używać aspiratora do nosa?

Aspirator do noska dla niemowląt jest urządzeniem łatwym w obsłudze. Wystarczy tylko zapoznać się z instrukcją. Znajdą się tam informacje dotyczące sposobu użytkowania, czyszczenia, wymiany filtrów itp. (w zależności od rodzaju aspiratora). Z wszystkich dostępnych modeli korzystamy w podobny sposób. Najpierw należy użyć soli fizjologicznej, w celu rozrzedzenia wydzieliny. Następnie można ją odciągnąć aspiratorem, po czym znowu podać sól czy wodę morską, aby nawilżyć śluzówkę noska. Na sam koniec trzeba oczyścić urządzenie.

Aspiratory to niezbędne elementy wyposażenia rodziców niemowląt i małych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here