Zabawki interaktywne i edukacyjne dla dzieci

Dziecko ucieszy się wszystkim co dostanie. każda nowa zabawka będzie dla niego atrakcyjna i zajmie chociaż na jakiś czas. Jednak kupując wartościowe, uczące zabawki, pomagamy dziecku rozwijać się i odkrywać świat.

Zabawki edukacyjne

Dla dzieci stworzono całe mnóstwo zabawek edukacyjnych, które pozwolą im nabyć i udoskonalić nowe umiejętności. Poprzez naturalną zabawę, możemy pomóc rozwinąć dziecku inteligencję emocjonalną, kreatywność, zdolności manualne i logicznego myślenia oraz łączenia faktów. Wybór i rozmaitość gier edukacyjnych obecnych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych daje możliwość zadowolenia każdego dziecka i jego potrzeb, a pomysłów nigdy nie zabraknie. Typową, tradycyjną zabawką należącą do tych, które mają wartość edukacyjną są puzzle. Układanie ich to dobra łamigłówka i trening dla mózgu. U dzieci rozwija się wyobraźnia, pamięć i umiejętność kojarzenia. Dla dzieci w wieku około roczku bardzo dobrym pomysłem będą wszelkiego rodzaju pchacze. Pomogą one dziecku stawiać pierwsze samodzielne kroki, wyćwiczą w równowadze i świadomości swojej stabilności podczas ruchu. Bardziej atrakcyjne pchacze zbudowane są w formie kostek z zadaniami logicznymi. Każda ścianka kostki to inna zabawa i inne wyzwanie dla dziecka – czy to labirynt, czy puzzle, czy dopasowywanie klocków do kształtów otworów. Kolejną rozwojową zabawką, tym razem dla dzieci troszkę starszych niż rocznych, są biegacze i inne jeździki. Pomagają one opanować równowagę na pojazdach trzy- a następnie dwukołowych.

Zabawki interaktywne

Interaktywne zabawki są szczególnie atrakcyjne dla dzieci, gdyż rozbudzają ich ciekawość świata i wzbogacają wiedzę dziecka. Interaktywny miś może być pluszowym przyjacielem dziecka i pomocą w zasypianiu. A gdy ten miś dodatkowo reaguje na działania dziecka, to już w ogóle jest hit. Zabawki edukacyjne mogą uczyć dziecka piosenek i rymowanek. Uczą też reakcji przyczynowo-skutkowych – dziecko naciska przycisk – zabawka reaguje głosem lub ruchem. Zabawki z modulatorem mowy pomagają dziecku obyć się z pierwszymi słowami w języku obcym.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku pełny, zrównoważony rozwój, wybieraj zabawki, które nie tylko są kolorowe, świecą i grają, ale przede wszystkim uczą. Rozwijanie dzieci poprzez zabawę to najlepsza droga do wysokich osiągnięć w późniejszych latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here