Prezent na chrzest - chrzciny dla dziewczynki

Chrzest święty to pierwsze tak ważne wydarzenie w życiu każdego katolika. Jest to moment wstąpienia w religię chrześcijańską, która w dalszym życiu będzie w jakiś sposób wpływała na jego poszczególne etapy i wydarzenia.

Chrzest jest przede wszystkim wyzwaniem dla rodziców, którzy mimo zaabsorbowania opieką nad małym, wymagającym człowiekiem, muszą znaleźć czas i sił na przygotowanie się przyjęcia chrztu. Chrzest to okazja do spotkania z rodziną, a wśród niej najważniejszymi osobami oprócz dziecka i rodziców, są rodzice chrzestni.

Zwykle goście zaproszeni na chrzciny kupują dla dziecka prezent na chrzest, który będzie pamiątką tego wzniosłego wydarzenia.

Co kupić na chrzciny?

Prezent na chrzciny dla dziewczynki czy chłopca to nie lada wyzwanie dla rodziców chrzestnych. Czasami decydują się podarować pieniądze, jednak symboliczny, fizyczny prezent to zdecydowanie bardziej osobista i serdeczna opcja. Prezent na chrzest to może być praktyczne krzesełko do karmienia, bogaty zestaw pielęgnacyjny, w którym niczego nie zabraknie, albo nawet elegancki komplet pościeli. Jednak wiele z rzeczy praktycznych dziecko już prawdopodobnie posiada. Możemy zakup prezentu skonsultować z rodzicami dziecka i będzie to najlepszy sposób na to, by uniknąć zdublowania przedmiotów. Może nawet to rodzice podpowiedzą, że nie mają maty edukacyjnej, karuzeli na łóżeczko czy fotelika – bujaczka.

Prezenty spersonalizowane

Jeżeli chcemy zrobić prawdziwą niespodziankę, możemy wybrać prezent spersonalizowany. Często wybieraną propozycją jest poduszeczka z dedykacją. Nadruk nawiązujący do chrztu, z imieniem dziecka, mile widziany także podpis: „od chrzestego” – to prezent zarówno praktyczny, jak i szczególny. Inną propozycją jest album pamiątkowy nawiązujący do chrztu świętego. Można do niego wpisać różne istotne informacje – data chrztu, imię dziecka oraz chrzestnych, można wkleić zdjęcia i opisać dziecko. Grawerowany obrazek srebrny ze świętą rodziną, to również ciekawa propozycja, którą można potem zawiesić w pokoju dziecka. Można na prezent kupić Biblię dla dziecka, z dedykacją imienną. Ładne, kolorowe biblie, z dużymi literami i ciekawymi obrazkami mogą być pierwszą książką, którą zainteresuje się nasze dziecko. Można dziecku także kupić srebrne zawieszki na łańcuszek – aniołka czy krzyżyk – zawieszka poczeka do momentu, gdy dziecko dorośnie do noszenia łańcuszków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here