Wybór prezentu na 1 urodziny dziecka to wbrew pozorom niełatwe zadanie. To bardzo wydarzenie w życiu całej rodziny, dlatego każdy chce podarować coś wyjątkowego. Choć półki w sklepach z zabawkami są pełne różnych produktów, jednak nie wszystkie zapewniają te same standardy. Dlatego, zanim kupisz prezent dla rocznego dziecka, zobacz czym kierować się przy jego wyborze, jakie produkty cieszą się uznaniem najmłodszych oraz czy praktyczny prezent na pierwsze urodziny to dobre rozwiązanie.

Jak wybrać prezent na roczek dla maluszka?

 • Wybierając wyjątkowy prezent dla rocznego dziecka, pamiętaj, że bardzo ważna jest jakość i bezpieczeństwo
 • Praktyczny prezent na roczek nie musi być nudny
 • Zobacz, jak wybrać oryginalny prezent dla rocznego dziecka, który sprawi mu wiele radości
 • Sprawdź, kilka propozycji prezentów na pierwsze urodziny dla dziewczynki i chłopca

Wyjątkowy prezent dla rocznego dziecka – czym powinien się wyróżniać?

Wchodząc do sklepu z zabawkami zalewa nas fala kolorów i różnych dźwięków. Co z tej rzeszy produktów spodoba się takiemu maluszkowi? Oto kilka istotnych wskazówek, czym powinien się wyróżniać wyjątkowy prezent na urodziny dla rocznego dziecka.

 1. Bezpieczeństwo– to podstawowa cecha każdego prezentu wybieranego dla dziecka. Bezpieczne rzeczy dla najmłodszych powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, najlepiej pochodzenie naturalnego, zastosowane w nich barwniki nie są toksyczne. Takie produkty muszą posiadać odpowiednie atesty, potwierdzające bezpieczne ich użytkowanie.
 2. Jakość – wybierając zabawkę czy inny upominek w prezencie dla rocznego dziecka,należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również jego jakość. Najlepsze są produkty wykonane z naturalnych materiałów np. drewna, bawełny, lnu. Są nie tylko bezpieczne dla maluszka, lecz także ekologiczne.
 3. Trwałość– pamiętaj, by kupując dziecku prezent na pierwsze urodziny wybrać taki produkt, które nie popsuje się po kilkukrotnym użytku. Niezależnie, czy jest to zabawka, czy ubranko.
 4. Mniej znaczy lepiej– przyzwyczailiśmy się, że zabawki dla małych dzieci są jaskrawo-kolorowe i bardzo głośne. Takie produkty jednak nie wpływają pozytywnie na ich rozwój. Znacznie lepiej wybrać produkty, które są dostosowane do ich potrzeb rozwojowych, w łagodnej kolorystyce, ułatwiające skupienie podczas zabawy.

 

Czy praktyczny prezent na pierwsze urodziny to dobry pomysł?

Kupując prezent na roczek https://www.bebeconcept.pl/collections/na-roczek dla dziecka, szukamy przede wszystkim zabawek, rezygnując z bardziej praktycznych pomysłów. Wychodzimy z założenia, że praktyczny upominek nie sprawi małemu solenizantowi radości. Nic bardziej mylnego, jest wiele praktycznych prezentów na 1 urodziny, które są ułatwieniem dla rodziców w opiece nad maleństwem, a jednocześnie sprawią dziecku przyjemność.

Dobrym przykładem może być uniwersalna huśtawka dla dziecka do domu lub ogrodu. Badania naukowe wykazały, że huśtanie sprzyja rozwojowi połączeń neuronowych, a także uspakaja i wycisza. Większość małych dzieci bardzo lubi bujanie, a dzięki domowej huśtawce rodzic może przez chwilę odpocząć. Praktyczne huśtawki dla dzieci są tak zaprojektowane, że można je dopasować do wieku dziecka, dzięki czemu prezent ten wystarczy na długie lata. 

Jak wybrać oryginalny prezent na urodziny — czyli co kupić dziecku?

1 urodziny dziecka to wyjątkowa okazja nie tylko dla rodziców, ale wszystkich członków rodziny. Z tej okazji każdy chce podarować oryginalny prezent na roczek. Czym taki podarunek powinien się wyróżniać? Po pierwsze warto znaleźć produkt, który będzie stymulował rozwój dziecka, nie tylko na obecnym etapie, ale również w kolejnych latach. Oryginalne prezenty dla dziecka pobudzają do kreatywnej zabawy i są źródłem różnorodnych pomysłów. Dodatkowo są wykonane z wysokojakościowych materiałów i są po prostu piękne.

Warto pamiętać, że dziecko w pierwszych latach swojego życia nie tylko szybko rośnie, lecz także intensywnie się rozwija. Dlatego na prezent z okazji pierwszych urodzin, warto wybrać produkt zapewniające zdrowy i harmonijny rozwój dziecka, który będzie cieszył i bawił przez długi czas. Są to między innymi zabawki manipulacyjne, muzyczne, czy kreatywne.

Do tej grupy z pewnością można zaliczyć stolik muzyczny z instrumentami w leśnym klimacie. Przyciąga wzrok dziecka, zachęca do zabawy i rozwija muzycznie. Równie ciekawie i inspirujące są tzw. kamienie sensoryczne, czy też dyski gimnastyczne niemieckiego producenta Stapelstein. Wykonane ze specjalnych materiałów cechują się designerskim wyglądem i pięknymi kolorami. Ich największą zaletą jest jednak stymulacja rozwoju sensorycznego, a z czasem również prawidłowej postawy ciała.  

Kilka ciekawych pomysłów prezentowych na roczek dla dziecka

Często jednym z kryteriów wyboru prezentu na pierwsze urodziny dziecka jest jego płeć. Szukamy więc prezentu na roczek dla dziewczynki lub ciekawego upominku na roczek dla chłopca. Dla dziecka w tym wieku jednak nie ma to większego znacznie i zarówno chłopcy, jak i dziewczynki będą się chętnie bawić lalkami, a także autkami. Jest duże grupa zabawek, która rozwija ciekawi i bawi zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na udany prezent na roczek dla dziecka:

 • Drewniane zabawki sprawiają radość wszystkim maluchom, klocki, układanki, piramidy, czy sortery. To prezenty, które jednocześnie bawią i umożliwiają rozwój różnorodnych umiejętności. Drewniane zabawki są ekologiczne, trwałe i wyjątkowo estetyczne.
 • Mięciutkie laleczki, przytulanki to doskonały upominek na roczek nie tylko dla dziewczynki, ale również dla chłopca.
 • Zabawki manipulacyjne również należą do grupy sprawdzonych prezentów. Wspierają rozwój i motorykę małą u najmłodszych, co ułatwia z czasem posługiwanie się np. sztućcami.
 • Pach lub chodzik to wózeczek na kółkach, w którym malec może przewozić różne swoje zabawki, a jednocześnie pomaga mu utrzymać równowagę podczas nauki chodzenie. Drewniane pchacze to również świetny prezent na roczek dla chłopca, który z pewnością chętnie spakuje do niego swoje klocki, auta lub inne zabawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here