Dzieci tak szybko rosną! Zdaje Ci się, że maluch dopiero się urodził, a minęło już kilka dobrych miesięcy. Dbasz o jego komfort i bezpieczeństwo, widzisz, jak się rozwija. Wzrusza Cię jego ciekawość otaczającego go świata. Zapewne oboje kochacie spacery. Dla Ciebie to chwila wytchnienia, a dla dziecka okazja do adaptacji wśród ludzi i natury. Gwarancją udanych wypraw będzie dostosowanie wózka do Twojego malucha, a ten właśnie wyrósł z gondoli. Zatem wózek spacerówka przed siebie i ruszamy! Tylko jaki ten wózek powinien być?

Najpopularniejsze typy spacerówek

Ilość dostępnych na rynku wózków może Cię przytłoczyć. Biorąc pod uwagę komfort Twojego dziecka, należy szczególnie pochylić się nad tym, który typ pasuje do jego wieku i aktualnych potrzeb. Na różnych etapach jego rozwoju przydadzą się konkretne funkcjonalności. Najpopularniejsze typy wózków – wózki spacerowe, biegowe i tzw. “parasolki” – znajdziesz np. w e-sklepie www.eurowozki.pl. Sklep ten zatrudnia wykwalifikowany zespół doradców, który pomoże Ci w dobraniu idealnego modelu.

Wózek spacerówka, “parasolka” czy biegowy? Co wybrać?

Spacerówka jest zwykle naturalnym, płynnym przejściem z gondoli. Zazwyczaj dzieci zaczynają w niej jeździć w momencie, w którym głęboki wózek jest już zbyt ciasny, albo maluch nauczył się już stabilnie siedzieć. Z dobrze dobranej spacerówki można korzystać do chwili, gdy dziecko będzie przemieszczało się samodzielnie na własnych nogach. Ten typ wózka ma wiele zalet – jest przede wszystkim bardzo wygodny. Wózek spacerówka pozwala na wożenie w nim nawet niemowląt – w większości modeli istnieje możliwość regulacji oparcia do pozycji leżącej lub półleżącej. To alternatywa dla dzieci, które nie lubią jeździć w gondoli, a jeszcze nie potrafią siedzieć. Funkcja ta jest również przydatna, kiedy maluch zaśnie na spacerze. Zazwyczaj można wtedy jednym ruchem zmienić pozycję oparcia. Spacerówka będzie idealnym pojazdem na dłuższe wycieczki – duże koła i dobra skrętność sprawdzą się na każdej nawierzchni.

Wózek typu “parasolka” to odpowiedź na potrzeby nieco starszych dzieci. Ma wiele zalet, a jedną z najczęściej wymienianych jest jego lekkość. Błyskawicznie się składa, dzięki czemu zapakowanie go do auta nie będzie żadnym problemem. Ze względu na swoje wymiary i nieduże koła będzie przydatny do jazdy po równej nawierzchni. Nie jest to do końca odpowiedni model na długie wycieczki – brak możliwości regulacji oparcia może powodować dyskomfort u dziecka. Implementacja dodatkowych akcesoriów, takich jak folia przeciwdeszczowa czy osłona na nogi, będzie w tym przypadku niemożliwa. Zupełnie innym typem jest wózek biegowy. Podstawowym elementem, jaki wyróżnia ten produkt, jest tylko jedno przednie koło, które jest wyposażone w specjalny hamulec. Dzięki temu pojazd pełni w zasadzie dwie funkcje – może być zwyczajną spacerówką i wózkiem do biegania. Model ten jest stosunkowo lekki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka?

Każdy rodzic stawia komfort swojego dziecka na pierwszym miejscu. Wybierając wózek, zastanów się więc, do jakich zadań ma być przystosowany. Dłuższe, krótsze spacery czy bieganie w towarzystwie malucha? Będziecie zwiedzać, czy stawiacie na miejskie wycieczki? Przed zakupem weź pod uwagę finalną wagę wózka, doliczając do tego wagę dziecka. Mogą zdarzyć się sytuacje, w których będzie trzeba przenieść wózek z dzieckiem po schodach. Materiał też jest ważny – musi być wytrzymały i gruby. Idealnie, gdyby udało Ci się znaleźć wózek ze ściąganą tapicerką, ponieważ dużo łatwiej zadbać wówczas o jego czystość.

Pamiętaj o bezpieczeństwie! Wózek spacerówka powinien mieć 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Nie wiesz, na co jeszcze zwrócić uwagę? Odwiedź wspomniany już sklep Eurowózki, a jego doradcy z pewnością udzielą Ci cennych wskazówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here