Czytanie książek to wspaniała pasja, dzięki której można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, zrelaksować się, rozwinąć słownictwo. Zaczytywanie się w ciekawych historiach wpływa także doskonale na pamięć i koncentrację.

Zalet czytania jest wiele, warto wspierać ten dobry nawyk już od najmłodszych lat życia dziecka.

Wartościowe książeczki ze zwierzętami

Każdy mały odkrywca świata pasjonuje się wieloma tematami. Dziecko poznaje intensywnie świat, który je otacza, poszukuje odpowiedzi na wiele pytań. Świetnym sposobem na wspomaganie prawidłowego rozwoju pociechy jest wspólne czytanie książek. Jeśli chodzi o tematykę, doskonale sprawdzają się historie ze zwierzętami w roli głównej. Książeczki dla dzieci o zwierzętach nie tylko bawią, ale także uczą. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka wartościowych pozycji, które spodobają się każdemu małemu miłośnikowi zwierzaków.

Mikao i przyjaciele

„Mikao i przyjaciele” to świetna propozycja dla maluchów, które fascynują się alpakami. Książka opowiada o przygodach Alesy, Gaela i alpaki Mikao. Pozycja jest odpowiednia dla dzieci, które ukończyły czwarty rok życia. Jest to piękna opowieść o przyjaźni i empatii, która uczy, że zawsze warto wspierać swoich bliskich, a zjednoczenie ma naprawdę wielką moc. Książka napisana jest przyjaznym językiem, a więc czterolatek bez problemu zrozumie płynący z niej przekaz. Warto także wspomnieć, że pozycja zawiera obrazki, które zaciekawią każdego małego odkrywcę świata. Wartościowe książeczki z alpakami od AlpakaTeam to świetny wybór, jeśli Twoje dziecko interesuje się tymi zwierzakami.

Krok po kroku. Moje pierwsze 100 zwierząt

Książka „Krok po kroku. Moje pierwsze 100 zwierząt” to propozycja dla najmłodszych maluchów. Posiada sztywne strony, dzięki czemu jest odporna na najbardziej szalone pomysły małych dzieci. Książka przedstawia kolorowe i ciekawe obrazki zwierząt wraz z nazwami. Dzięki niej można zachęcić swoją pociechę do poznawania świata. Rodzic może opowiadać maluchowi o oglądanych zwierzętach lub wymyślać różne historie. Także dziecko w późniejszych etapach życia może rozwijać wyobraźnię i kreatywność, tworząc własne opowieści z oglądanymi zwierzakami. Książka może posłużyć także do nauki kolorów. Ta pozycja zachęca dziecko do nazywania tego, co znajduje się w jego otoczeniu. Po takiej lekturze warto wybrać się wspólnie do zoo i obejrzeć niektóre gatunki z książeczki dla dzieci na żywo.

Dzikie zwierzęta. Akademia Mądrego Dziecka

„Dzikie zwierzęta” to kolejna pozycja godna polecenia. Takie książeczki dla dzieci odpowiadają na różne pytania zwiżzane ze światem dzikich zwierząt. Opisy są przygotowane w taki sposób, aby każdy maluch mógł zrozumieć je bez trudu. Książka wyposażona jest także w ruchome elementy, które rozwijają sprawność manualną dziecka. Intensywne kolory i pytania aktywizujące sprawiają, że dziecko chętnie spędza czas z książką. Akademia Mądrego Dziecka posiada w swojej ofercie wiele pozycji dla dzieci w wieku dwóch i trzech lat, które zachęcają do nauki poprzez zabawę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here