Udajemy się na roczek do dziecka jako chrzestni lub inni goście i nie mamy pojęcia co takiemu dziecku kupić? Na szczęście liczne inspiracje można znaleźć na stronach internetowych. Wizyta w domu, w którym mieszka przyszły roczniak i rzut okiem na jego pokoik z zabawkami, pozwoli wyeliminować dublujące się zabawki i wybrać coś ciekawego i oryginalnego. Dzieci na szczęście nie są wybredne, więc bez wątpienia będą zachwycone z każdego prezentu. Jednak warto, by był on dla dziecka rozwijający, przydatny, uczący czegoś, nie tylko głośny i kolorowy.

Nauka przez zabawę

Psychologowie uważają, że zabawa rozwija. Właściwe jest zatem wybieranie szczególnie wartościowych zabawek, które pomagają dziecku w rozwoju sensorycznym i ruchowym.

Roczek to wiek stawiania przez dziecko pierwszych kroczków. Są one jeszcze niepewne, ale dziecko garnie się do aktywności i eksperymentów z bilansowaniem swoim wyprostowanym ciałem. Rynek oferuje wiele różnego rodzaju pchaczy edukacyjnych. Dziecko może się oprzeć o zabawkę i iść razem z nią. Pchacz dodatkowo wyposażony jest w zestaw zabawek i zadań, które są dla malucha prawdziwym wyzwaniem. Klocki do wpasowania w odpowiednie otwory, labirynty do poprawienia sprawności koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Dobre prezenty na roczek to także wszelkiego rodzaju wieże do układania i proste, trzy elementowe, puzzle. Dziecko poznaje zasady równowagi i dobrze przy tym wszystkim bawi.

Standardowe rozwiązania

Dzieci lubią przytulanki i to się nie zmieniło na przestrzeni wieków. Dobrym prezentem jest zwykły, przyjemny miś. Ale jeszcze lepiej, gdy ten miś będzie interaktywnie reagował na polecenia lub decyzje dziecka. Dobre zabawki interaktywne wspomagają rozwój dziecka w wielu dziedzinach. Dziecko może poznać nazwy różnych części ciała, poprzez ciągłe powtarzanie. To samo dotyczy czynności.

Dziecko jest bardzo wdzięcznym prezentobiorcą. Wybierając edukacyjne, wartościowe zabawki możemy przyspieszyć rozwój dziecka w naturalny sposób aktywując jego komórki nerwowe do działania. Zastanówmy się więc jaki prezent będzie nie tylko ładny, ale i użyteczny i przyczyni się do nabycia przez dziecko, nowych, cennych życiu umiejętności. Inwestycja w prawidłowy rozwój opłaca się bowiem najbardziej na świecie i owocuje w przyszłych latach, szkole i w kontaktach społecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here