Jaka butelka dla noworodka najlepsza

Mnóstwo młodych mam zadaje sobie pytanie – jaka butelka do karmienia jest najlepsza dla niemowlęcia? Rodzice maluchów karmionych butelką mają multum wątpliwości co do spraw technicznych. Mleka pochodzącego z piersi nie należy w żaden sposób przygotowywać. Odmiennie jest z przygotowaniem mieszanki modyfikowanej. Oto parę wskazówek, w które winni zanurzyć się rodzice, nim podadzą własnemu niemowlęciu butelkę z mlekiem.

Karmienie noworodka butelką

Troskę o higienę akcesoriów do karmienia to podstawa. Butelkę najlepiej myć od razu po użyciu, nim resztki mleka zaschną na jej ściankach, stając się pożywką dla bakterii. Gdy nie ma się na to czasu, należy przepłukać butelkę wodą. Do czyszczenia ręcznego możesz stosować zwykłego płynu do naczyń oraz szczególnie dedykowanej do tego szczotki. Przy okazji czyszczenia butelki do mleka należy sprawdzić stan smoczków, szczególnie, kiedy dziecko ma już zęby. Wtedy chociażby najlepsza butelka do karmienia może być pogryziona. Gdy dziecko nie ukończyło jeszcze sześciu miesięcy, pamiętaj o dezynfekcji butelki dla niemowląt. Na początku starczą dwie mini butelki o pojemności 120-150 ml. Później będzie można je użyć do podawania dziecku wody czy rozcieńczonych soków owocowych. Czteromiesięcznemu niemowlęciumożna podać mleko w butelce 180 bądź 220 ml, natomiast w następnych miesiącach, w razie potrzeby, sięgnąć po większe – 250 oraz 330 ml. Plastikowe butelki należy wymieniać mniej więcej raz na 2-3 miesiące.

Najlepsze butelki do karmienia

Dobrym wyjściem karmienia butelką są dodatki, jakie można czyścić w wyparzaczu „sterylizatorze”. Starczy włożyć do niego butelkę i odczekać parę minut. Możesz także sięgnąć po butelkę samosterylizującą, jaką czyści się w kuchennej mikrofali, czy po sterylizator mikrofalowy.

Butelka do karmienia może być szklana lub plastikowa, może mieć sensor ciepła. Niemowlak karmiony butelką je 6-7 razy na dobę, jednorazowo spożywa zwykle 90-110 ml mleka. W drugim miesiącu wypada 6 karmień dziennie, w trzecim porcja rośnie o dodatkowe 10 ml. W pierwszych sześciu miesiącach życia najprzydatniejsze są butelki o niewymyślnych, prostych kształtach, szerokim otworze oraz właściwej wielkości. Istotne, aby można było je szybko umyć, wygodnie wsypać oraz wymieszać mieszankę mleczną. Jednakże nie wszystkie butelki do karmienia niemowląt do tego się nadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here