Chcesz dbać o harmonijny rozwój pociechy od najmłodszych lat? Sięgnij po zabawki sensoryczne. Co sprawia, że są takie wyjątkowe i dlaczego warto uzupełnić wyprawkę malucha o konkretne propozycje? Sprawdzamy!

Dzieci już od pierwszych dni życia poznają otaczający je świat. Dotykają, obserwują, słuchają, a także próbują. Każde dziecko kocha się bawić, dlaczego więc nie wykorzystać tego i nie spróbować przemycić w zabawie trochę nauki? Klocki sensoryczne to idealny sposób na przyjemną stymulację zmysłów najmłodszych. W zależności od rodzaju pomagają rozwijać słuch, wzrok, dotyk, węch, a także smak!

Jakie klocki sensoryczne będą najlepsze dla niemowlaka?

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, na rynku pojawiło się całe mnóstwo zabawek sensorycznych. Jak wybrać te najlepsze? 

Przede wszystkim, powinieneś, zastanowić się czego najbardziej potrzebuje Twój maluch oraz co sprawia mu najwięcej radości. Najważniejsze w trakcie wyboru zabawek jest bezpieczeństwo najmłodszych. Warto zwrócić uwagę, czy konkretna zabawka nie jest zbyt drobna, czy Twój maluch znalazł się w odpowiedniej kategorii wiekowej oraz, czy nie zawiera niebezpiecznych substancji, takich jak ftalany lub BPA. Dodatkowo, zabawka powinna być odporna na eksploatację i pozwolić się wrzucić do wanny, ugryźć albo rzucić o ścianę. 

Co wyróżnia zabawki sensoryczne na tle innych?

Zabawki sensoryczne, na które warto zwrócić uwagę, charakteryzują się wyjątkowo przemyślanym połączeniem designu i funkcjonalności. Dzięki temu pozwalają rozwijać więcej niż jeden zmysł dziecka. Doskonałym przykładem są materiałowe klocki sensoryczne znajdujące się w ofercie sklepu Mamaija24. Te zabawki sensoryczne pozwalają od najmłodszych lat stymulować zmysły i uczyć najmłodszych. W jaki sposób? Na ściankach klocków znajdują się obrazki oraz litery umożliwiające rozpoczęcie nauki języka  angielskiego z maluszkiem. Niektóre modele są, opatrzone liczbami i zwierzątkami, co może okazać się niezwykle pomocne w trakcie nauki liczenia. Dzieci odczuwają otoczenie zupełnie inaczej niż dorośli, warto zadbać o ich pozytywne doświadczenia już od samego początku.

W jaki sposób bawić się klockami sensorycznymi?

Klocki sensoryczne mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Doskonale sprawdzają się jako stempelki do modeliny i farbek. Jeżeli Twój maluszek nie lubi się kąpać, zabierz je ze sobą do wanny! Dzięki temu codzienna pielęgnacja będzie mu się dobrze kojarzyła i nie będzie się więcej sprzeciwiał codziennym rytuałom. Ponadto klocki świetnie sprawdzają się jako materiał na budowle. Z pomocą przemyślanych kompletów być może odkryjesz w swoim dziecku duszę architekta. Warto pamiętać, że do najlepszej zabawy potrzeba dwojga. Zachęcaj malucha do dotykania, badania, słuchania a z pewnością jeszcze bardziej zainteresujesz go zabawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here