Sprzątanie, pranie, zmywanie – to tylko kilka z czynności, podczas których wykonywania korzystamy z różnego detergentów. Dystrybucja chemii gospodarczej z roku na rok staje się coraz bardziej opłacalna i tym samym na rynku pojawia się coraz więcej produktów. Dziś mamy tak szeroki wybór, że trudno wybrać jeden konkretny artykuł i mieć pewność, że będzie dla nas zadowalający. Jak sobie z tym problemem poradzić?

Gdzie kupować?

Żeby wiedzieć, co kupić, należy najpierw ustalić, gdzie można to dostać. Nie inaczej jest ze środkami czystości. Dzisiaj w zasadzie dział z chemią gospodarczą znajdziemy w każdym sklepie. Nieważne czy to mały osiedlowy biznes czy też wielkopowierzchniowy market – środki czystości są wszędzie.

Jeżeli zależy nam na dużym wyborze, powinniśmy poszukać sklepów specjalistycznych, które często reklamują się hasłem “chemia niemiecka”. W takim punktach sprzedaży znajdziemy naprawdę wiele artykułów, które w zwykłym supermarkecie ciężko dostać. Znaleźć to można wiele niszowych marek oraz produkty, które są dystrybuowane w Polsce tylko na małą skalę.

W dyskontach również znajdziemy często chemię gospodarczą, jednak wybór w takich sklepach często jest ograniczony do jednej marki. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na cenie. Dyskonty są tanie już same z siebie, a często dodatkowo można złapać jakąś okazję w postaci dużej przeceny.

Najbardziej jednak oczywistym wyborem jest oczywiście internet. Jak twierdzi dystrybutor chemii gospodarczej Europe Distribution Group (https://europedg.pl/), to właśnie w sklepach internetowych można zaopatrzyć się w najbardziej wyspecjalizowane środki czystości i to w rozsądnych cenach. Zakupy w internecie dziś są w zasadzie całkowicie bezpieczne, a możemy w ten sposób oszczędzić czas oraz pieniądze.

Czego potrzebujemy?

Jeśli chcemy dobrze wybrać chemię gospodarczą, dobrze jest zakupić produkty takie, które będą miały zastosowanie do więcej niż jednej czynności. Dziś producenci często stawiają na produkty wyspecjalizowane, np. do danego typu powierzchni. Namnaża to niepotrzebnie koszta oraz zwiększa produkcję niebiodegradowalnych opakowań. Rozsądnie jest tak dobrać środki czystości, by można było ich używać do wielu zadań.

Hurtownia środków czystości online b2b.europedg.pl

Tak na przykład zakupić można proszek do prania, którego używać można zarówno do ubrań kolorowych, ciemnych i białych. Nie tracimy wcale przy tym na jakości wykonywanego prania, a produkujemy mniej odpadów i wydajemy mniej pieniędzy. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem są uniwersalne płyny do mycia podłóg. Dobrze usuwają wszelkie zabrudzenia i niszczą przy okazji powierzchni, pozostając przy tym w rozsądnej cenie.

Zamiast kupowania różnego rodzaju środków chemicznych dobrym wyborem jest również skorzystanie z domowych sposobów. Istnieje wiele metod, które wykorzystać możemy do czyszczenia, niewymagające drogich detergentów. Są one równie skuteczne i jednocześnie bardziej ekologiczne.

Na co zwrócić uwagę kupując chemię gospodarczą?

Decydując się już na zakup środków chemicznych, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Zaczynając od samego opakowania – powinniśmy spojrzeć na datę ważności i jego rozmiar. Ważnym jest, by nie kupować detergentu, którego nie zużyjemy w okresie jego przydatności. W przeciwnym przypadku wyprodukujemy bardzo toksyczny dla środowiska odpad.

Jeżeli opakowanie detergentu jest biodegradowalne, to bardzo dobrze trafiłaś/eś. Jednak w przypadku chemii gospodarczej trudno jest znaleźć całkowicie biodegradowalne opakowania połączone przy okazji ze skutecznym produktem. Dobrze jest jednak sprawdzić, czy w składzie produktu nie znajdują się substancje w dużym stopniu zagrażające środowisku.

Jeśli jesteśmy już przy składzie – warto jest kilka razy dokładnie go przeanalizować. Chodzi tu przede wszystkim o substancje drażniące, alergeny bądź o szkodliwe (zwłaszcza dla dzieci) opary. Powinniśmy mieć na uwadze, że detergent musi oczywiście składać się z silnie oddziałujących substancji. Jednak chodzi też o to, by móc chronić siebie przed jego negatywnym działaniem. Jeżeli widzimy składnik, który nas niepokoi, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednią ochronę w postaci rękawic lub maski, a najlepiej poszukać alternatywy w postaci innego produktu.

Wybór chemii gospodarczej do domu wiąże się z wieloma czynnikami. Dobrze jest wiedzieć, gdzie takie produkty można kupować, które z nich wybrać i na co podczas zakupu zwrócić uwagę. W ten sposób możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy lub wspomóc ochronę środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here