Pionizator dziecięcy ułatwia rehabilitację maluchów, które ze względu na chorobę, nie mogą utrzymać postawy wyprostowanej. Stanowi niezbędne wsparcie w opiece nad dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym czy z niedowładami kończyn dolnych. Jakie są zalety stosowania pionizatora i gdzie kupić wysokiej jakości, bezpieczny sprzęt?

Jaką rolę pełni pionizator w rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego?

Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej lub siedzącej wiąże się z poważnym ryzykiem wystąpienia szeregu problemów zdrowotnych. Dla małego pacjenta zmagającego się z niepełnosprawnością dodatkowe komplikacje są szczególnie obciążające. Problem z samodzielnym utrzymaniem postawy wyprostowanej zaburza prawidłowe działanie układu oddechowego, pokarmowego i moczowego. Może skutkować powstaniem bolesnych odleżyn, a także rozwojem deformacji kostnych i stawowych, na które rozwijający się organizm jest bardzo podatny.

Pionizacja wspiera profilaktykę zmian tego typu. Poprawia ponadto kondycję mięśni i stawów, stymuluje kończyny i stopy do pracy w pozycji wertykalnej. Pionizator dziecięcy powinien zostać zatem wprowadzony jak najszybciej po zaobserwowaniu niepokojących objawów neurologicznych bądź rozwojowych.

Należy podkreślić także psychologiczny wymiar pionizacji. Możliwość przyjęcia postawy wyprostowanej pozwala dziecku obserwować świat z zupełnie innej perspektywy, ułatwia aktywne poznawanie otaczającej rzeczywistości i uczestnictwo w życiu społecznym. Dziecko czuje się mniej odizolowane i „odmienne”, co zwiększa motywację do codziennych ćwiczeń. Pomaga też rozładować energię, której dziecku, także niepełnosprawnemu, nie brakuje.

Szukasz bezpiecznych, atestowanych pionizatorów lub innego sprzętu rehabilitacyjnego dla dziecka? Sprawdź na https://esklep.brandvital.eu/

Kiedy należy rozważyć zakup pionizatora dla dziecka?

Jak wspomniano, pionizatory dziecięce znajdują zastosowanie w przypadku różnego typu zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego oraz zmian ortopedycznych. Pionizator wskazany jest przede wszystkim przy:

  • mózgowym porażeniu dziecięcym,
  • niedowładzie czterokończynowym o różnym podłożu,
  • genetycznych wadach rozwojowych,
  • obniżeniu napięcia mięśniowego,
  • przepuklinie oponowo-rdzeniowej,
  • urazach rdzenia kręgowego,
  • urazach mózgu,
  • zaawansowanych zaburzeniach z utrzymaniem równowagi,
  • zaburzeniach koordynacji ruchowej.

Do wyboru mamy pionizatory statyczne, przeznaczone dla dzieci, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać, oraz pionizatory dynamiczne zaprojektowane z myślą o dzieciach pozbawionej takiej możliwości. Zależnie od potrzeb, urządzenie można doposażyć w szereg elementów dodatkowych, zwiększających komfort jego użytkowania.

Gdzie kupić pionizator dla dziecka i ile kosztuje sprzęt?

W pionizator dla dziecka najlepiej zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie medycznym, w którym oferowane są jedynie atestowane i w pełni bezpieczne sprzęty uznanych producentów. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość skorzystania z merytorycznego wsparcia doświadczonych sprzedawców, którzy posiadają szeroką wiedzę na temat parametrów i funkcji oferowanych urządzeń.

Alternatywą może być zakup pionizatora używanego, jednak należy pamiętać, że sprzęt powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb malucha, czego urządzenie z drugiej ręki nie może nam zagwarantować.

Warto wiedzieć, że na zakup pionizatora dziecięcego możemy utrzymać dofinansowanie ze środków NFZ lub z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W pierwszym przypadku kwota wsparcia wynosi dwa, w drugim – trzy tysiące złotych. Zważywszy na to, że cena pionizatora dla dziecka waha się od dwóch do sześciu tysięcy złotych – pomoc jest znaczna i zdecydowanie warto się o nią ubiegać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here