Urodziny dziecka organizowane dla najbliższej rodziny, dawno już odeszły w niepamięć. Dzisiaj nie wystarcza już tort, chóralne odśpiewanie „Sto lat” oraz zdmuchiwanie świeczek.

Rodzice poszukują lepszej alternatywy dla domowych przyjęć, by zapewnić atrakcyjną zabawę solenizantowi oraz jego koleżankom i kolegom zaproszonym na przyjęcie. Drugą stroną medalu jest pozbycie się ciężaru przygotowywania posiłków, wymyślania zabaw, opieki, a także sprzątania po gromadce, rozszalałych dzieci. W przypadku kilkulatków wybór miejsca, w którym odbędzie się impreza urodzinowa jest naprawę duży, podobnie jak możliwość atrakcji, jakie można im na miejscu przygotować. Zatem, gdzie najlepiej zorganizować imprezę urodzinową przedszkolaka?

Uśmiech dziecka bezcenny

Pierwsze, co przychodzi do głowy to oczywiście sale zabaw, gdzie maluchy mogą spożytkować swoją energię i bawić się bez końca. W grupie taka atrakcja jest jeszcze przyjemniejsza. Dostępność wyposażenia oraz jego specyfika jest uzależniona oczywiście od konkretnego obiektu, ale też miasta. Większe aglomeracje miejskie będą miały lepiej przygotowane i bardziej wyposażone obiekty niż małe miejscowości i wsie. Wiele z nich posiada jednak te same elementy, które zachwycają dzieci niezależnie od miejsca zamieszkania. Takim przykładem są baseny z kulkami lub piankami, w których uczestnicy imprezy mogą skakać, bezpiecznie przerzucać się dostępnymi przedmiotami i stracić oddech z emocji i wysiłku. Niektóre wyposażone są też w dmuchańce, które stanowią kolejną, bezpieczną alternatywę. Miękki materiał zabawek zabezpiecza przed zranieniami ciała, zadrapaniami czy konsekwencjami upadku. Prawdziwą atrakcją są oczywiście zjeżdżalnie.

Innym pomysłem zorganizowania urodzin dziecka są miejsca takie jak centrum rozrywki, gdzie mamy do wyboru jeszcze więcej atrakcji. Prawdziwym hitem są trampoliny, na których dzieci mogą skakać, nie obawiając się o ewentualne obrażenia. Dostępne są też w nich różnego typu urządzenia, które pozwalają testować sprawność dziecka lub wspomagają jego rozwój sensoryczny. Oprócz dobrej zabawy maja też charakter edukacyjny lub wpływają na poprawę motoryki, wzmacnianie poszczególnych partii mięśni lub koordynację wzrokowo- ruchową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here